DUYURU : ÖZEL BÜRO GRUBU TARAFINDAN VERİLEN ÜYE KİMLİK KARTLARINI LÜTFEN AMACI DIŞINDA KULLANMAYINIZ /// AKSİ TAKDİRDE SUÇ İŞLEMİŞ OLURSUNUZ !!!!!

Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş

Değerli Yurtseverler Merhaba,

ÖZEL BÜRO GRUBU‘nu takip ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Grubumuz sizlere bugüne kadar bilginin en kapsamlısını, en ilgincini ve en doğrusunu paylaşmaya gayret ediyor. Grubumuz AÇIK İSTİHBARAT konusunda Türkiye’nin en büyük açık istihbarat ve güvenlik grubudur. Sizde bu grubun bir üyesi olmanın keyfini sürün.

Değerli Yurtseverler,

Kısa bir süre önce talebiniz üzerine size ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTI verdik. Aşağıda örnekleri var.

ÜYE KİMLİK KART‘ları hakkında önemli bir hatırlatma yapmak için size be mesajı göndermeye karar verdik.

Değerli Arkadaşlar,

ÖZEL BÜRO GRUBU kamuoyuna açık bir gruptur. Gruba abone olurken biz hiç kimsenin GBT soruşturmasını yapmıyoruz yada sabıka kaydı istemiyoruz. Hal böyle olunca grup üyeleri arasına maalesef istemesek te art niyetli kişiler sızabiliyor.

İşte böyle bir durum geçtiğimiz hafta yaşandı.

ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK Kartı verdiğimiz bir sabıkalı kişi kartın arka yüzünde yer alan “ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU BİR AÇIK İSTİHBARAT VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMUDUR. İLGİ VE YETKİ ALANI İNTERNETTİR. SAHADA GÖREVİ YOKTUR. RESMİ BELGE DEĞİLDİR. PARA İLE SATILMAZ” yazılı bölümü aseton ile silerek kendisini “İSTİHBARAT AMİRİ” gibi göstermek suretiyle bazı vatandaşları MİT’te işe sokacağım vaadi ile yüklü miktarda dolandırmış. Şahıs yakalanıp üstü arandığında bizim verdiğimiz kart bulunmuş. Bunun üzerine Savcılık bizi makamına davet edip ifademize başvurdu. Bizde bu kartın internet dışında bir mekanı ve yeri olmayan ÖZEL BÜRO GRUBU‘na ait ÜYE KİMLİK KARTI olduğunu ifade ettik. Akabinde Savcılık bundan sonra üye kartı vereceğimiz kişileri doğru şekilde seçmemizi ve her isteyene üye kartı vermemezi kibarca rica etti. Aksi halde yanlış ellerin eline geçerse bizim açımızdan da ciddi sıkıntı oluşturacağını da üstüne basa basa vurguladı.

Biz kimsenin aklından geçeni bilemeyiz, yada üye kartı almasında gizli bir niyeti varsa bunu önceden tahmin etmemiz de mümkün değildir. İşte bu nedenle sizleri bu tür durum için önceden uyarmak bizim görevimiz olduğu için bu hatırlatma notunu gönderiyoruz. ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU‘nun tüm üyeleri bizim gözümüzde YURTSEVER vatandaşlardır. Ve onların yukarıda bahsettiğimiz türden bir davranış sergileyebileceğini de açıkçası düşünmüyoruz. Ancak biz düşünmesek bile maalesef 82 milyonluk Türkiye’de yasadışı işler için binbir fırıldak çeviren kişilerin olduğu da kaçınılmaz bir gerçektir. Ortalık DOLANDIRICI dolu. Artık öyle bir zamanda yaşıyoruz ki oğul, babasını, kardeş kardeşi dolandırıyor. Dolandırıcılık vakaları hergün artış gösteriyor. Mahkemeler bile dosyalara yetişemiyor.

İşte tam da bu nedenle sizlerden hassaten rica ediyoruz.

Lütfen ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU ÜYE KİMLİK KARTLARI’nı “AMACI DIŞINDA” KULLANMAYINIZ !!!!

SİZİ BU KONUDA ÖNEMLE UYARIYORUZ !!!

Değerli Arkadaşlar,

ÖZEL BÜRO GRUBU günlük erişim kapasitesi 150,000 üyeye varan büyük bir platform ve bu kadar kalabalık üye içinde kimin iyi kimin kötü niyet taşıdığını bilmemiz mümkün değil. Az evvelki örnekte olduğu gibi her zaman art niyetli kişiler sizi yada bizi suiistimal edebilir.

Bu nedenle sizlerden özellikle rica ediyoruz.

Kendisini Polis, Asker, İstihbarat Görevlisi şeklinde tanıtmak ve hatta bu makamı kullanarak yasa dışı menfaat temin etmek ciddi suçtur.

İşte sizlerin arasından bu şekilde art niyetli kişiler çıkabilir düşüncesi ile kartın arka yüzüne bazı ifadeler koyduk. Ama yine de art niyetli kişiler bu önleme rağmen bu kartları amacı dışında kullanabilir.

Eğer aranızdan bu şekilde bir suça meyil etmiş kişilerin olduğunu duyar yada öğrenirsek emin olun gecikmeden CUMHURİYET SAVCILIĞI‘na suç duyurusunda bulunuruz. Hakkınızda işlem yapılmasın istiyorsanız lütfen kanunlara uyun.

Biz ÜYE KİMLİK KARTLARI‘nı size hatıra olsun diye verdik, bunu hiçbir zaman unutmayın. Bu üye kimlik kartları ile sade üye sıfatından çıkıp resmi üye sıfatı kazanmış oldunuz.

ÜYE KİMLİK KARTI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

1. ÜYELİK KİMLİK KARTI resmi bir kimlik değildir. Resmi işlemlerde kullanılamaz. Sadece ÖZEL BÜRO GRUBU faaliyetlerinde geçerlidir ve kartın arka yüzünde açık olarak “RESMİ BELGE DEĞİLDİR” şeklinde açık olarak belirtilmektedir. Bu nedenle herhangi bir resmi kuruma bildirim yapmanıza da gerek yoktur.

2. ÜYELİK KİMLİK KARTI baskı bedeli ücreti haricinde para ile satılamaz. Sadece sahibi kullanabilir.

3. Her bir üyemiz sadece 1 adet üyelik kimlik kartı edinebilir.

4. Üyelik Kimlik Kartı’nı sadece sahibi kullanabilir, başkasına devredemez.

5. Kimlik kartı için verdiğiniz bilgilerin geçersiz olması durumunda kimlik kartı iptal edilir ve üyenin üyeliğine son verilir.

6. Üyelik Kimlik Kartının kaybedilmesi halinde 5 yıl süre ile yeni kimlik kartı verilmez. Ancak geçerli mazeret olması halinde verilebilir.

7. Üyelik Kimlik Kartının arka yüzünde ÖZEL BÜRO GRUBU web siteleri, Sosyal Medya hesap bilgileri yer alır.

8. Kimlik kartı için verdiğiniz tüm bilgiler gizlilik içinde saklanır, 3. Kişi ve kurumlarla paylaşılmaz.

9. ÜYELİK KİMLİK KARTI, Anahtarlık ve Rozetlerimizde tasarımı önceden bilgi verilmeksizin Yönetim tarafından tasarımı değiştirilebilir.

10. Üyelik Kimlik Kartı sahipleri ÖZEL BÜRO GRUBU web sitesinde, bloglarında, sosyal medya hesaplarında RESMİ YAZAR olarak yazılarını veya videolarını ücretsiz olarak paylaşabilir.

11. Ayrıca ÖZEL BÜRO EKİBİ içine ön şart aranmaksızın seçilebilirler, yine ayrıca plaket sahibi olanların internet için hazırladığı makale ve videolar gruba ait web sitelerinde, bloglarında, sosyal medya hesaplarında ücretsiz olarak yayınlanırlar.

12. Üye kimlik kartı sahipleri grubun yazılım kampanyalarından ücretsiz olarak yararlanırlar,

13. Üyelik Kimlik Kartı isteyenlere için baskı öncesi basılan tasarım gösterilir. Tasarımlarda özgün hali haricinde değişiklik yapılmaz. Tasarımın içeriğine müdahale edilemez, ve değişiklik talepleri reddedilir. Bu durumu önemle dikkatinize sunarız.

Tekrar ve son kez hatırlatalım.

Elinizdeki kartlar ÖZEL BÜRO GRUBU ÜYE KİMLİK KARTLARI’dır. Resmi İstihbarat Kurumu Kimlik kartı DEĞİLDİR. Bunu net olarak belirtmiş olalım.

Eğer çevrenizde tarafımızdan verilen üye kimlik kartlarını amacı dışında kullanan varsa lütfen bize bilgi verin.

Eğer sokakta Polisin GBT araştırması esnasında veya bir üst araması sırasında üstünüzden ÖZEL BÜRO ÜYE KİMLİK KARTI çıkarda Polis veya Jandarma görevlileri size bu kartı sorarsa söyleyeceğiniz şey çok basittir.

Diyeceksiniz ki, “BEN İNTERNET ÜZERİNDE ÖZEL BÜRO GRUBU ADINDA BİR SİTEYE ÜYE OLDUM. ÜYE OLUNCA BANA BU ÜYE KARTINI VERDİLER. ÜYE KARTI OLDUĞU ZATEN KARTIN ÜZERİNDE YAZIYOR. AYRICA KARTIN ARKA YÜZÜNDE DE “ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU BİR AÇIK İSTİHBARAT VE BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMUDUR. İLGİ VE YETKİ ALANI İNTERNETTİR. SAHADA GÖREVİ YOKTUR. RESMİ BELGE DEĞİLDİR. PARA İLE SATILMAZ” ŞEKLİNDE AÇIKÇA YAZIYOR.” Dersiniz konu kapanır. Siz yasadışı bir işe kalkışmadığınız müddetçe bu üye kartları size bir sıkıntı çıkarmaz. Bunu da lütfen unutmayın.

Bilginize sunar, keyifli paylaşımlar dileriz.

Erkut Ersoy
İstihbarat Uzmanı
ÖZEL BÜRO GRUBU

Başa dön tuşu

Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir.